с.Шабельня

 

                      Історія села Шабельня

На північний схід від Рави-Руської розташоване село Шабельня,від міста село відділяє річка Рата, яка бере свій початок в Польщі в с. Верхрата. Недалеко від села є ліс, який називають «Новим», оскільки з давніх часів в лісі люди з сусідніх сіл і з Рави-Руської обмінювались новинами коли збирали гриби, чорниці, малину та ін. Шабельня має зручне географічне положення тому, що знаходиться біля самого кордону з державою Польща.

Назву села точно ніхто не може пояснити, хоча існує багато легенд про походження назви ,,Шабельня’’.

Як за  Австроугорщини так і за Польщі с. Шабельня було вулицею і належало до м. Рава-Руська. . На сьогоднішній день майже нічого з архітектурних пам’яток не збереглося крім школи, яка перестала навчати дітей в 1972 р. та медпункту. На теперішній території села розташовувався колгосп споруди якого ще збереглися і до нині. Також на території села працював цегельний завод та млин, який зруйнували перед l світовою війною. У 1946 році створено читальну хату, яка існує і сьогодні в формі бібліотеки.

Шабельня до 1940 року входила до складу Рави-Руської. Тепер це окреме село, яке входить до складу Річківської сільської ради.